Najczęściej zadawane pytania

W tym dziale przygotowaliśmy odpowiedzi do najczęściej zadawanych pytań.
1Co to jest Inteligentny Dom?
Inteligentny Dom jest to system który automatyzuje wszystkie funkcjonalności twojego domu pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Integruje ze sobą ogrzewanie, zraszacze, oświetlenie, alarm, monitoring zwiększając bezpieczeństwo i funkcjonalność domu.
2Czy coś się stanie jak zabraknie prądu?
Kompletnie nic! Jak nie ma prądu to i tak nie mamy możliwości uruchomienia żadnego urządzenia elektrycznego. Nasze urządzenia można skonfigurować tak że po mignięciu prądu światło zapali się ponownie albo zostanie zgaszone w zależności od wymagań klienta.
3Z czego składa się Inteligentny Dom?
System Inteligentnego Domu składa się z głównego urządzenia sterującego zwanego sercem systemu, oraz elementów wykonawczych które są podłączone kablem lub bezprzewodowo.
4Na jakim etapie najlepiej wdrażać?
Inteligentny Dom dom oferuje nam stworzenie m.in. alarmu dzięki czemu projektując takie rozwiązanie na etapie budowy jesteśmy w stanie dużo zaoszczędzić i wtedy nie ma potrzeby integracji z innymi systemami.
5Jaki system wybrać przewodowy czy bezprzewodowy?
Jeśli dom jest na etapie budowy to najlepiej wybrać rozwiązanie przewodowe, ponieważ jest tańsze i stabilniejsze w działaniu. Jednak w przypadku domu który już jest wybudowany to jedynym rozwiązaniem bez kucia ścian jest system bezprzewodowy.
6Czy istnieje możliwość rozbudowy Inteligentnego Domu?
Tak! Jak najbardziej istnieje możliwości rozbudowy. System bezprzewodowy tj. Fibaro można rozbudowywać w każdym momencie, a systemy przewodowe muszą mieć przewidziane okablowanie lub można robić tzw. hybrydy gdzie część systemu pracuje przewodowo a część bezprzewodowo.
7Jakie są koszta związane z zamontowaniem Inteligentnego Domu?
Jeśli chodzi o rozwiązanie przewodowe to na etapie budowy jesteśmy w stanie wręcz oszczędzić na instalacji kablowej, a cena samego systemu zależy od wymagań, wielkości i złożoności systemu dlatego ceny są uzgadniane indywidualnie.
8Czy Inteligentny Dom można integrować z innymi systemami?
Jedną z idei inteligentnego domu jest możliwość integracji z monitoringiem, alarmem, ogrzewaniem czy systemem kontroli wejścia po to żeby mieszkaniec mógł z poziomu jednego systemu uruchamiać odpowiednie funkcje. Np. przycisk "DOBRANOC" który montujemy obok łóżka automatycznie wyłączy światła, obniży temperaturę, uruchomi na parterze alarm i będzie czuwał nad naszym spokojnym snem.
9Interesuję Cię tylko alarm w twoim domu?
Jeśli Ciebie to dotyczy, to warto jest zrobić alarm na podzespołach firmy Fibaro, dlatego że za pół roku będziesz mógł dodać funkcję sterowania ogrzewaniem czy oświetleniem. I tutaj łatwo o oszczędności ponieważ czujnik ruchu firmy Fibaro jednocześnie jest czujnikiem temperatury i natężenia światła.

Zadzwoń i dowiedz się więcej